DSC_8007

Akademia Technologii, Digitalizacji, Sztucznej Inteligencji i Humanizmu oraz XVII spotkanie organizacji pozarządowych ramach sieci Europa Café

Sztuczna inteligencja, zaawansowana technologia, a pośród tego człowiek. Takie hasła były myślą przewodnią konferencji w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii miało przyjemność zorganizować we współpracy z Fundacją Kształcenia Ustawicznego Peritia dnia 19 września Akademię Technologii, Digitalizacji, Sztucznej Inteligencji i Humanizmu.

Uczestnikami wydarzenia byli głównie uczniowie Wrzesińskich szkół oraz przedstawiciele lokalnych firm.

Z nowoczesną technologią mamy do czynienia już na każdym kroku i nie jest to proces, lecz gwałtowne wydarzenie. Każdy następny rok przynosi coś technicznie nowego. Umiejętność poruszania się w tym świecie, korzystania z dóbr techniki jest ważna i stąd dzisiaj wasza obecność tutaj. Myślę, że wiele się nauczycie, ale także to spotkanie będzie dla was inspirujące ~ starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz

Prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego Peritia – Monika Łagodzińska poprowadziła Akademię, dzieląc się z uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą na temat edukacji.

Podczas Akademii mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji Macieja Gajka – dziennikarza czasopisma Newsweek. Uświadomił on nam jak powszechna jest sztuczna inteligencja, między innymi w mediach społecznościowych.

Kolejnym gościem, który zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem była Magdalena Paciorek – influencer’ ka, specjalistka do spraw zarządzania systemem WordPress.

Piotr Koziewski, z którym mieliśmy okazję porozmawiać drogą online, będący uczestnikiem targów INDEX w Dubaju, poruszył temat społeczeństwa 5.0 i niecodziennego wykorzystania smartphone’ ów.

Następnymi gośćmi byli Joanna Kulig oraz Łukasz Wojtczak z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (PIAP), należącego do sieci badawczej Łukasiewicz. Joanna Kulig opowiedziała o nowoczesnych systemach robotyzacji produkcji w Przemyśle 4.0, natomiast Łukasz Wojtczak podzielił się z nami swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci, dotyczącym zarówno nas samych, jak i Przemysłu 4.0.

Ostatnie niezwykle interesujące wystąpienie, to prelekcja Piotra Duszyńskiego ze Stowarzyszenia Freelab. Poruszył on temat inżynierii odwrotnej, której ideą jest wprowadzenie obiektów rzeczywistych do wirtualnej rzeczywistości, za pośrednictwem wszystkich dostępnych metod.

W trakcie Akademii miały miejsce panele dyskusyjne, podczas których możliwość wypowiedzenia się mieli zarówno wszyscy prelegenci, jak i uczestnicy wydarzenia.

Dnia 20 września w CBiRNT miało miejsce kolejne ważne wydarzenie – XVII spotkanie organizacji pozarządowych ramach sieci Europa Café.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli okazję otrzymać informacje o nowym instrumencie finansowym dla NGO dot. praw wartości europejskich (Rights and Value program), Informacje co dzieje się na bieżąco w UE w kwestiach NGO – update europejski (w tym bieżące fundusze i finansowanie europejskie) i wiele innych zagadnień związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji w naszym regionie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Możliwość komentowania została wyłączona.