76969136_10151183959744971_9089342209379008512_o

Big Data w Przemyśle 4.0

Czym jest Big Data i jak ją wykorzystać w przemyśle 4.0? Jak inteligentnie wykorzystać Big Data w przemyśle? Były to zasadnicze pytania, na  które odpowiadali uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

Blisko 100 uczestników wzięło udział w konferencji „Big Data w Przemyśle 4.0” w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Wystąpienia prelegentów były poświęcone inteligentnemu wykorzystaniu Big Data oraz zarządzaniu kompetencjami i barierach w cyfryzacji.

Całe wydarzenie rozpoczął wykład Cezarego Tadeja, z firmy Volkswagen Poznań. Można było usłyszeć o innowacjach w zakresie Big Data w jednym z największych producentów samochodów na świecie.

Duża firma – dużo danych. Setki systemów generuje w każdej sekundzie tysiące danych. Co z nimi zrobić i jak je uporządkować przedstawili na kolejnym wykładzie Mateusz Majewski z firmy Snow Software i Tomasz Lipiński z firmy Ligaro.

Kolejny wykład opowiadał o ludzkiej twarzy Big Data. Jak powinno się zarządzać kompetencjami w Przemyśle 4.0? Jakie są bariery cyfryzacji w przedsiębiorstwach? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzieli: dr Marcin Zientara, dr Magda Kaczmarek, dr Piotr Rycielski, dr Piotr Kaczmarek-Kurczak z firmy Business Designers.

Ostatnią prelekcję  zaprezentowali Piotr Krajewski i Mariusz Jednoralski z firmy Stermedia  o nawigacji  wewnątrz zakładowej i mikro monitoringu.

Od uczestników można było usłyszeć jak duża jest potrzeba organizacji tego typu warsztatów, na których można wymienić się wiedzą i doświadczeniem.

Dziękuję Volkswagen Poznań i eBIGDATA za współorganizację warsztatów.

Dziękuje również naszym patronom honorowym: firmie Astor i Sieć Badawcza Łukasiewicz – PIAP oraz patronom medialnym: Production Manager, Automatyka, AutomatykaOnline, Radio Września i Przegląd Powiatowy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Możliwość komentowania została wyłączona.