Centrum Badań w 2022 roku

foto

    Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii rok 2022 może zaliczyć do udanych. Współpraca z nowymi firmami, konferencje tematyczne, czy regularne spotkania z młodzieżą, to jedne z licznych sukcesów placówki. 

Trochę statystyki:

  • CBiRNT nawiązało współpracę z kilkoma nowymi firmami, z którymi planuje już kolejnej szkolenia w 2023 roku!
  • W 2022 roku z pracowni i sal dydaktycznych, znajdujących się w Centrum Badań korzystało regularnie 124 uczniów, realizujących między innymi swoje codzienne zajęcia, w ramach praktycznej nauki zawodu;
  • Zorganizowano cykl spotkań z 8-klasistami ze szkół z Powiatu Wrzesińskiego w ramach doradztwa zawodowego dla blisko 200 uczniów;
  • Ponadto w maju 2022 roku, w Centrum Badań odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej, w którym uczestniczyło 120 osób;
  • CBiRNT miało przyjemność gościć ok. 170 dzieci, biorących udział w półkoloniach, organizowanych przez SSP nr 1 we Wrześni, na przełomie czerwca i lipca. Podczas takich spotkań przybliżaliśmy dzieciom wiedzę o nowoczesnych technologiach ale i racjonalnym korzystaniu, głównie z elektroniki.
  • Placówkę odwiedziła ok. 40-osobowa grupa uczniów szkół średnich z Białej Podlaskiej, dla których Centrum Badań było wzorem, w temacie wyposażenia placówek edukacyjnych.
  • Dodatkowo, w laboratorium CNC, 12 studentów Akademii Kaliskiej miało możliwość zrealizować cykl szkoleń z zakresu obrabiarek sterowanych numerycznie.

Celem CBiRNT jest kształcenie nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych:

  • W 2022 roku realizowane były szkolenia w mniejszych, zwykle 4-osobowych grupach. Wśród osób dorosłych, które skorzystały z naszych pracowni, realizując kilkadziesiąt szkoleń technicznych, jest blisko 400 zadowolonych uczestników.

Należy wspomnieć również o organizowanych konferencjach. Jedną z nich była konferencja pod hasłem ”Lunch dla edukacji”, organizowana we współpracy z firmą Astor Polska. W roku 2022 w tego typu wydarzeniach wzięło udział setki zainteresowanych technologią, edukacją i rozwojem osób.

Ponadto Centrum Badań jest miejscem kluczowych dla Powiatu Wrzesińskiego spotkań Sesji Rady Powiatu.    

Podsumowując,  placówka cieszy się sporym zainteresowaniem, co pozwala na realizację kolejnych planów szkoleniowych w nowym, 2023 roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.