dzien-z-technika-okladka

Dzień z Techniką

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii wraz z Volkswagen Poznań 25 marca zaprosiły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie na niekonwencjonalną lekcję.

Uczniowie klas drugich aktywnie wzięli udział w Dniu z Techniką uczestnicząc w pokazach chemicznych. Dzieci mogły doświadczyć, jak ciekły azot wpływa na balony wypełnione powietrzem, jak niszczy piękne róże oraz jak reaguje z gorącą wodą.

Po pożywnym poczęstunku przyszedł czas na zajęcia konstrukcyjne z klockami LEGO Mindstorms. Głównym zadaniem było zbudowanie robota, który – poruszając się samodzielnie – miał omijać przeszkody.

Zadanie, jakie spoczęło na młodych programistach, nie było łatwe, ale uczniowie poradzili sobie z tym projektem wzorowo.

Chcielibyśmy zachęcić dzieci do nauki przedmiotów ścisłych, takich jak chemia, fizyka, matematyka czy nawet programowanie – mówi Tomasz Mackiewicz, kierownik CBiRNT.

Centrum ma być miejscem spotkań z nauką, wiedzą i edukacją na każdym poziomie wiekowym – zaczynając od najmłodszych dzieci po dorosłe osoby, które korzystać będą ze szkoleń – dodaje.

Autor: Szymon Piotr Rewers

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Możliwość komentowania została wyłączona.