Przyłbica

Przyłbice Freelab w CBiRNT

Razem możemy więcej!

Zapraszam do obejrzenie filmu ze wspólnej realizacji produkcji CBiRNT i Stowarzyszenia Freelab, gdzie powstają przyłbice ochronne.

W połowie marca 2020 roku, w chwili, gdy w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze ogniska COVID-19, to właśnie jeden z kolegów-pasjonatów z Stowarzyszenia Freelab podsunął pomysł: „A może my też drukowalibyśmy przyłbice 3D dla lekarzy z naszego rejonu?” … miesiąc później w CBiRNT funkcjonuje linia produkcyjna składająca się z 9 drukarek, produkująca 80 przyłbic ochronnych dziennie.

W ciągu 24h zużywamy kilogramy filamentu do druku (PET-G o grubości 1.75mm), folii PET, gumek krawieckich oraz kartonów i materiałów do pakowania paczek do wysyłki.

Jeśli chcesz przyłączyć się do naszego projektu zapraszam do kontaktu, potrzebujemy: filament (PET-G o grubości 1.75mm), folię PET oraz kartony.

 

Dziękuję za pomoc

Starostwo Powiatowe Września, Miasto i Gmina Września, Fundacja Dzieci Wrzesińskich, Miasto i Gmina Nekla, KRISPOL Sp. z o.o., EDER, INTON Grzegorz Jóźwiak Galeria Karuzela Września i Wodzisław Śląski, Biuro projektowe Mistone Sp. z o.o., Studio Okno, Techpak Group Sp. z o.o., IGOPLAST Paweł Szczepański.

Możliwość komentowania została wyłączona.