3

Wizyta w PIAP

Mimo że Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii jest wciąż na etapie systematycznego wyposażania, to szybko staje się liderem wsparcia kształcenia zawodowego.

29 października, kierownik CBiRNT Tomasz Mackiewicz gościł w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów w Warszawie, gdzie wygłosił prelekcję na temat zalet kształcenia zawodowego w czasach rewolucji przemysłowej 4.0.

Wykład był częścią inicjatywy w ramach wspieranego przez Unię Europejską Discover Project pt. „Rozwijanie innowacyjnych kontaktów naukowych na rzecz kształcenia zawodowego w celu wspierania kariery i edukacji w ramach STEM”. Dodajmy, że STEM to podejście łączące naukę, technologię, inżynierię i matematykę i wykorzystujące nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które ma być odpowiedzą na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

W dzisiejszych czasach, powolnej walki z kryzysem kształcenia zawodowego, niezwykle ważne są przedsięwzięcia takie jak Discover Project. Jego celem jest motywowanie młodych ludzi do podejmowania edukacji w kierunkach technicznych, które nadal nie są na tyle oblegane, żeby odpowiednio odpowiedzieć potrzebom pracodawców.

Tomasz Mackiewicz opowiadał m.in. o znaczeniu zaangażowania samorządów i przedsiębiorstw w rozwój kształcenia zawodowego. Włączając się w Discover Project, CBiRNT staje się ważnym partnerem w dyskusji na temat zalet nauczania kierunków ścisłych i inżynieryjnych. Adresatami wydarzenia byli nauczyciele, wykładowcy, a także studenci warszawskich uczelni.

Dodajmy, że powiat wrzesiński realizuje projekt rozwoju szkolnictwa zawodowego i od lat stawia na kształcenie fachowców. CBiRNT staje się coraz bardziej rozpoznawalne w świecie przemysłu.

W jesiennym numerze branżowego „Biuletynu Automatyki” ukazał się obszerny artykuł dotyczący tej powiatowej jednostki edukacyjnej.

Źródło: Przegląd powiatowy

Możliwość komentowania została wyłączona.